سه شنبه ٢٢ خرداد ١٤٠٣ :: ١٤:٢٨

تامین نیازهای فناورانه ماشین سازی لرستان به کمک واحدهای فناور پارک علم و فناوری لرستان

تور فناوری پارک علم و فناوری لرستان در راستای فراهم کردن زمینه همکاری‌های مشترک و هم افزایی ظرفیت‌های موجود برای رفع نیازهای اساسی شرکت ماشین سازی لرستان برگزار شد.

تامین نیازهای فناورانه ماشین سازی لرستان به کمک واحدهای فناور پارک علم و فناوری لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، به منظور تامین تجهیزات ماشین سازی لرستان و با هدف بهره مندی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در زنجیره ارزش تجهیزات مورد نیاز این شرکت، صبح امروز (سه شنبه 22 خردادماه) واحدهای فناور پارک علم و فناوری لرستان از محل ماشین سازی لرستان بازدید کردند.

امین طاهری گراوند رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در ماشین سازی لرستان و نیاز این شرکت به توسعه و بهینه سازی محصولات و در ادامه مذاکرات پیشین فی مابین، واحدهای فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری لرستان و مراکز رشد وابسته که در زمینه های تخصصی مرتبط با فعالیت های شرکت ماشین سازی فعالیت دارند، در قالب تور فناوری از خطوط تولید این شرکت بازدید کردند.

وی تشریح کرد: در این بازدید شرکت ماشین سازی لرستان و واحدهای فناور و دانش بنیان استان با ظرفیت ها، نیازها و توانمندی های یکدیگر آشنا شدند و طراحی و ساخت دستگاه CNC، طراحی سامانه هوشمند تشخیص خوردگی محصول، طراحی سامانه هوشمند تشخیص آتش سوزی در خطوط تولید، راه اندازی اتوماسیون صنعتی، طراحی و راه اندازی سیستم های امنیتی- نظارتی هوشمند و کالیبراسیون دستگاه های تولید، جهت مذاکرات بعدی به منظور حصول توافق همکاری مورد توافق قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این نوع همکاری ها نویدبخش تقویت بنیه تکنولوژیک و ارتقاء سطح نوآوری در صنعت استان است، ابراز امیدواری کرد که این اقدام مشترک، زمینه‌ساز پیشرفت‌های چشمگیری در ارتقاء نوآوری در ماشین سازی لرستان شود و به عنوان الگویی برای همکاری‌های بین‌بخشی دیگر عمل کند.