دوشنبه ١٧ ارديبهشت ١٤٠٣ :: ١٤:٢٢

برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه و برداشت چغندرقند در پارک علم و فناوری لرستان

به همت شرکت آدینه فام خرم (آگروتین) از شرکت های فناوران پارک علم و فناوری لرستان و با حضور چغندرکاران استان لرستان، کارگاه آموزشی تغذیه و برداشت چغندرقند در محل پارک علم و فناوری لرستان برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه و برداشت چغندرقند در پارک علم و فناوری لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، روز دوشنبه مورخ 17 اردیبهشت ماه، در راستای تحقق مشارکت مردم در رونق تولید دانش بنیان و با هدف افزایش ظرفیت کشت چغندر در استان لرستان؛ همایش تغذیه بهینه چغندر قند با حضور اساتید استانی، کشوری و کشاورزان پیشرو استان برگزار شد.

در ابتدای همایش امین طاهری گراوند رییس پارک علم و فناوری لرستان با اشاره به اهمیت نقش کشاورزی در تامین و امنیت غذایی، اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی گفت: با افزایش جمعیت و تغییر شرایط آب و هوایی، کشاورزی با چالش‌های زیادی روبرو شده است و پیش بینی می شود با تغییرات اقلیم تا سال 2040 میزان نیاز به انرژی، آب و غذا 25-30 درصد افزایش و تولید محصولات کشاورزی 15 درصد کاهش یابد.

وی افزود: برای مقابله با این چالش‌ها، استفاده از متدهای علمی، دانش بنیان، خلاقانه و  فناورانه در کشاورزی اهمیت زیادی پیدا می کند و پیش‌بینی می‌شود که فناوری‌ های کشاورزی در آینده نه چندان دور، نقش پر رنگ تری در حوزه کشاورزی ایفا خواهند کرد.

وی تشریح کرد: فناوری این پتانسیل را دارد که با بهبود کارایی، کاهش ضایعات و به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی، نقش مهمی در کشاورزی پایدار ایفا کند و با سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه، می‌توانیم سیستم تامین غذایی کارامدتر و به طبع آن رونق اقتصادی و اشتغال پایدارتری داشته باشیم.

در ادامه مدیرعامل شرکت آدینه فام خرم در مورد تغذیه با هدف افزایش تناژ و عیار قند سخنرانی کردند و به معرفی کودهای آلی و معدنی تولیدی این مجموعه پرداختند و در پایان جلسه با پرسش و پاسخ بین مدرس و کشاورزان به اتمام رسید.

امتیازدهی