يکشنبه ٢٣ مرداد ١٤٠١ :: ١٩:٥٩
نیاز مبرم به جهش در حوزه تولید و اشتغال در لرستان

حضور نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی در پارک علم و فناوری لرستان

جلسه نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با هدف معرفی خدمات این صندوق در محل پارک علم و فناوری لرستان برگزار شد.

حضور نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی در پارک علم و فناوری لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، جلسه معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با حضور معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیر ارتباطات با مشتری صندوق، مدیر امور مجلس و ذینفعان، کارشناسان حوزه تسهیلات،   نمایندگان صندوق پژوهش و فناوری لرستان و شرکت های فناور و دانش بنیان استان صبح امروز در محل پارک علم و فناوری لرستان برگزار شد.

 معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی هدف از حضور نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در استان لرستان را تقویت ارتباط صندوق با واحدهای فناور و دانش بنیان استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد که جلسات برنامه ریزی شده زمینه بهره مندی حداکثری فناوران لرستان از خدمات صندوق را فراهم آورد.

سیاوش ملکی‌فر در این نشست محورهای همکاری صندوق با پارک علم و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری لرستان و خدمات قابل ارائه از طرف صندوق را تشریح نمود.

وی مجموع خدماتی که از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور به شرکت های فناور و دانش بنیان ارائه می شود را بالغ بر 150 عنوان خدمت در حوزه های مختلف تسهیلات، ضمانت نامه ها، سرمایه گذاری، و خدمات توانمندسازی بلاعوض برشمرد.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان با تشریح وضعیت کلی استان بویژه در حوزه فناوری و دانش بنیان اظهار داشت: تعداد شرکت های دانش بنیان و فناور موجود در استان کمتر از ظرفیت و توان علمی و فنی لرستان است.

فرهاد نامداری افزود: استان لرستان در طی جنگ تحمیلی دلاوری های بسیاری از خود نشان داده است و با توجه به شرایط فعلی استان و نیاز مبرم به جهش در حوزه تولید و اشتغال در لرستان انتظار داریم صندوق نوآوری و شکوفایی از محل اعتبارات خود و همچنین اعتباراتی که از محل تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 در اختیار صندوق قرار گرفته است سهم مناسبی برای پیشرفت این استان در نظر گیرد.

گفتنی است نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی کشور طی دو روز در تاریخ های 23 و 24 مردادماه 1401 در محل پارک علم و فناوری لرستان مشاوره های لازم در خصوص نحوه بهره مندی از خدمات صندوق را به شرکت های فناور و دانش بنیان ارائه خواهند نمود. 

پوشش خبری در سایر خبرگزاری ها:

وزارت علوم              خبرگزاری ایلنا                خبرگزاری دانشجو                          خبرگزاری مهر1                  خبرگزاری مهر2   

اکوسیستم              خبرگزاری تسنیم