چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٩ :: ٠٨:١٦

حمایت از دانش بنیان‌ها با استمهال بازپرداخت تسهیلات و تخفیف 100 درصدی اجاره بهاء

حمایت از دانش بنیان‌ها با استمهال بازپرداخت تسهیلات و تخفیف 100 درصدی اجاره بهاء

 

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: جهت حمایت از واحدهای دانش بنیان در ایام کرونا خدماتی مانند استمهال در بازپرداخت تسهیلات به مدت 4 ماه و تخفیف 100 درصدی اجاره بهاء اسفند 98 و دو ماهه اول سال 99 برای واحدهای فناوری صورت گرفت.

محمود رضا شاکرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، این ویروس تأثیرات منفی زیادی بر اقتصاد کشور داشته و طبیعتاً فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در استان هم از این قاعده مستثنا نبوده‌اند.

وی افزود: در این مدت شرکت‌های دانش بنیانی که در پارک علم و فناوری لرستان مستقر بوده و در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت دارند توانستند در این بازه زمانی کوتاه مدت خط تولید خود را به سمت تولید محصولات ضدعفونی‌کننده سوق دهند و با این کار علاوه بر تولید و تأمین نیاز استان محصولات خود را به سایر استان‌های هم‌جوار صادر کردند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان بیان کرد: این شرکت‌ها عمدتاً به دنبال کمک به هم‌وطنان بوده‌اند و خیلی به مسائل اقتصادی مربوط به خود نبوده‌اند.

شاکرمی تصریح کرد: پارک علم و فناوری لرستان جهت حمایت از واحدهای فناوری که در این پارک و مراکز رشد تابعه مستقرند و به  منظور کاهش اثرات منفی شیوع ویروس کرونا در کسب‌وکار این واحدها، حمایت‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: این خدمات شامل استمهال در بازپرداخت تسهیلات به مدت 4 ماه (اسفند 98 و سه ماهه اول سال 99)، تخفیف   100 درصدی اجاره بهاء اسفند 98 و دو ماهه اول سال 99 برای واحدهای فناوری و همچنین تمدید قرارداد اسکان و استقرار شرکت‌های فناوری مستقر در پارک و مراکز رشد به مدت 4 ماه، هستند.